Jak mít stihle boky?

Pochopte princip fungování těla

Podívejme se na to. Máme tady tělo, jakési úžasné a komplikované zařízení, které každý z nás dostal zadarmo. A skvělý věc na tom je, že dokážete ovlivnit, jak vypadá. Ještě předtím, než začneme mluvit o konkrétních cvičeních a dietách, je důležité si uvědomit, jak naše tělo funguje. Když víte, jak vaše tělo zpracovává jídlo a jak ho používá k produkci energie, můžete mu pomoci udělat práci efektivněji a dosáhnout svého cíle - stíhle boky. A tak nějak to funguje - tělo využívá zásobu tuku jako zdroj energie. Když tělo spotřebuje více energie, než kolik přijme z jídla, sahá pro energii do těchto tukových zásob. Jinými slovy, pokud jíte méně kalorií, než kolik spálíte, stále mírně hubnete. A pokud je toto hubnutí zdravé a měřené? Máte vyhráno!

Změna stravovacích návyků

Znáte to, když čtete knihu a najednou narazíte na tu nejlepší kapitolu? Kapitolu, kde hlavní hrdinka konečně dostává šanci ukázat co v ní je? To je přesně ona. Tohle je ta kapitola. Je čas přijmout výzvu a přeorganizovat naše stravovací návyky pro lepší. Jak? Tím, že se naučíme jíst menší porce a přidáme do naší stravy více zeleniny, ovoce a bílkovin. A že to nebude jednoduché? Vím to. Ale také vím, že pokud to zvládnete, budete mít pocit, že můžete zvládnout cokoli. A váš pes Max bude na vás pyšný. To je teda Max, což je můj pes, ale jsem si jistá, že by byl pyšný na každého, kdo se snaží zlepšit!

Pravidelné cvičení

S cvičením je to jako s dobrou knížkou. Když čtete knížku, kterou opravdu milujete, tak se nemůžete odtrhnout. A když najdete cvičení, které opravdu milujete, tak se nemůžete přestat hýbat. Znám spoustu lidí, kteří cvičí pravidelně a to ne proto, že se chtějí zbavit pár kilogramů, ale proto, že je to baví. Jeho hlavním účelem je palba energie, tedy spálení kalorií. A pokud ho spojíte s udržitelnou dietou, pak máte skvělou recepturu na zdravé hubnutí. Můj pes Max, například miluje procházky. Jdeme spolu ven každý den, hrajeme se a běháme. A víte co? Max má skvělé boky a já taky!

Podpůrné procedury

Ach jo, ten boj s tuky na bocích. Ve vzpomínkách na dědečka, který neuměl hrát na housle, ale zato uměl velmi pěkně vyprávět, mi přichází na mysl jeho rčení: "I sebelepší houslista potřebuje občas někoho, kdo mu housle naladí". Ano, cvičení a správná strava jsou základem, ale občas potřebujeme malou pomoc zvenčí. Může to být masáž, lymfodrenáž, nebo jiná procedura, která podpoří odbourávání tukových buněk. Je to jako když si koupíte nové šaty, které vám na první pohled skvěle padnou, ale až když je upravíte u švadleny, tak vám padnou přesně tak, jak by měly.

Podpora rodiny a přátel

Co je lepší než skvělý tým, který je vždy připravený vám pomoci? Rodina a přátelé mohou být vaším nejcennějším zdrojem podpory při hubnutí. Kéž by existovala nějaká magická dieta nebo cvičení, které by nám všem zaručilo dokonalé boky... ale bohužel taková věc neexistuje. Ale co existuje, jsou lidé, kteří nás milují a podporují nás při našem úsilí. Na mě například dokáže dokonale působit můj pes Max, který je můj věrný společník nejen při cvičení, ale také když potřebuji podporu. A já vím, že pokud jej to dokáže, tak to dokážete i vy!

Napsat komentář

Odeslat komentář