Co pít ráno na lačno?

Uvítání dne se sklenicí energie

Představte si, že každý den začínáte obrovskou dávkou energie a vitality. Máte obrovskou chuť podívat se do očí každé nové výzvě. Zní to skvěle, že? Tak co kdybych vám řekl, že jedním z klíčů k takovému startu je správný nápoj hned ráno na lačno? A myslím tím něco trochu víc než jen ráno nějaké ošklivé zelené smoothie. Nezmeškejme tuhle šanci a prozkoumejme některé z nejlepších a nejzdravějších nápojů pro ráno. Amatérský výzkum může být zábavný, ale taky lze narazit na kámen. Ale nemějte strach, já jsem to pro vás už prozkoumal a teď vám přináším své poznatky a doporučení.

Zelený čaj a jeho magické látky

Začněme něčím, co je nám všem dobře známo, zeleným čajem. Dávno již bylo vědecky dokázáno, že zelený čaj má spoustu zdraví prospěšných vlastností. Svůj prostor si získal už i v mé skříni s čajem. Ale co je na něm tak speciálního pro nás, kdo ho chceme pít ráno na lačno? Zelený čaj je skvělý především pro své čistící účinky. Pomáhá odplavit toxiny z našeho těla a připravit nás na nový den. Obsahuje také spoustu antioxidantů, které chrání naše buňky před volnými radikály. A jak je to s kofeinem? Bez obav, má ho méně než třeba káva a je to přírodní zdroj, který nám dodá potřebnou ranní energii.

Voda s citronem, více než jen módní trend

Moje milá Zuzana mi jednou ráno podala sklenici vody s citronem a já byl v první chvíli trochu překvapen. Co to má být? Ale důvěřoval jsem jí a dal tomu šanci. Musím říct, že jsem se od té doby k tomuto zvyku vrátil mnohokrát. Ale nejenže to chutná dobře, má to i spoustu přínosů. Citron je plný vitamínu C, což je skvělé pro naši imunitu. Voda pak pomáhá hydratovat naše tělo hned po probuzení. Navíc kombinace citronu a vody může pomoci podpořit naše zažívání, což je vždy plus, pokud chceme začít den správně.

Smoothie, mixér plný zdraví

Nyní se dostáváme k něčemu, co si možná někteří z vás myslí jako na nezbytnost zdravého snídaně, smoothie. Ano, ani nás doma tento trend neobšel. Ale proč ho pít právě na lačno? Jednoduše proto, že smoothie je skvělým způsobem, jak do našeho těla dostat velké množství vitamínů a minerálů právě v tu nejlepší dobu, kdy je naše těla je nejlépe vstřebávají. Můžeme experimentovat s různými druhy ovoce a zeleniny a tak dostat do našeho těla vše, co potřebuje. A to vše v chutné a svěží formě, což je přeci jen lepší než hrst vitaminů v tabletách.

Čerstvě vymačkané šťávy, příroda v lahvi

Poslední, ale rozhodně ne nejméně významné, jsou čerstvě vymačkané šťávy. Já osobně jsem velkým fanouškem pomerančové nebo grapefruitové šťávy. Ale možnosti jsou téměř neomezené. Ať už jde o jablko, mrkev, celer nebo třeba červenou řepu, na výběr je spoustu. Čerstvé šťávy jsou skvělé právě pro svou obsahující přírodní cukry, které nám dodají rychlou energii pro začátek dne. Musíme ovšem dbát na to, aby šťávy byly skutečně čerstvé a neplněné konzervanty a umělými sladidly, které by mohly naše tělo spíše zatěžovat.

Tak a to je vše. Tyhle čtyři nápoje jsou podle mě tím nejlepším, co můžete ráno na lačno vypít. Každý z nich nabízí své speciální výhody a je na vás, který vám nejvíce vyhovuje. Tak nezmeškejte další ráno a začněte den tou správnou sklenicí. Já zatím budu experimentovat dál, třeba tu bude brzy další článek s novými tipy. A teď už zdravím a jdu si uvařit zelený čaj. Na zdraví!

Napsat komentář

Odeslat komentář