Po čem se nejvíce tloustne?

Po čem se nejvíce tloustne?

Zkažené potraviny a jejich dopad na tělo

Víte, že se po zkažených potravinách můžete nejen otravit, ale také přibrat na váze? To je pravda! Zkažené potraviny mohou obsahovat škodlivé bakterie, které mohou způsobit záněty v těle. Tyto záněty pak vedou k nadměrnému ukládání tuku. Je to tak trochu jako řetězová reakce - jeden špatný krok vede k dalším a dalším. A než se nadějete, projítejte se po bytě v pyžamu, které jste si naposledy oblékli na střední škole, a doufáte, že vás nikdo neuvidí.

Co s tím tedy můžeme dělat? Klíčem je zkrátka dodržovat základní hygienická pravidla. Předtím než začneme vařit, si důkladně umyjeme ruce a všechny kuchyňské nástroje včetně prkének na krájení a nožů. Rovněž bychom měli pečlivě sledovat spotřebu potravin - je-li na obalu uvedené datum spotřeby, je nutné ho respektovat. A pokud máte jakékoliv pochybnosti o kvalitě potraviny, raději ji vyhoďte. Z dlouhodobého hlediska to může být méně nákladné, než léčení nemoci, kterou by vám mohla způsobit.

Alkohol a jeho vliv na hmotnost

Přiznejme si to, většina z nás si ráda občas dá skleničku vína nebo piva. A to je v pořádku - v mírných množstvích může alkohol dokonce prokázat některé zdravotní výhody. Ale pokud začneme konzumovat alkohol v příliš velkých množstvích, může to vést k přírůstku na váze. A není to jen kvůli kaloriím v alkoholu - alkohol také způsobuje, že tělo ukládá více tuku.

Máte-li tedy tendenci pít alkohol každý večer, možná byste měli zvážit změnu svých návyků. Zkuste se omezit na tři nebo čtyři skleničky týdně, a pokud je to možné, vyhněte se alkoholu s vysokým obsahem cukru, jako jsou likéry nebo koktejly. A udělejte si občas pauzu od alkoholu. Můžete být překvapeni, jak se bude váš pas postupně zmenšovat.

Občerstvení v práci

Jak snadno je to, že? Sedíte v práci, máte hlad, a tak si běžíte pro něco rychlého k jídlu. Ale než se nadějete, již jste na konci dne snědli celý balíček chipsů nebo čokoládovou tyčinku. A pak se divíte, jak se to stalo, že jste přibrali na váze. To je ta past!

Klíčem je se připravit. Místo toho, abyste si koupili oběd nebo svačinu v práci, připravte si něco zdravého doma. To mohou být třeba zeleninové saláty, celozrnné sendviče, ovoce nebo jogurt. Rovněž je také důležité dostatečně se hydratovat - často můžeme zaměnit pocit hladu za pocit žízně, takže nezapomeňte pít dostatek vody.

Sociální a emoční přejídání

Určitě to znáte - máte špatný den, tak si dáte něco dobrého k jídlu, abyste se cítili lépe. Nebo jste na večírku, a i když už jste plni, nemůžete odolat dalšímu kousku dortu nebo dalšímu talíři s předkrmem. Jedná se o sociální a emoční přejídání, a může to být velkým přispěvatelem k přírůstku na váze.

Není to snadné, ale je důležité naučit se rozpoznat své emoce a naučit se je zvládat jinak než přes jídlo. Takže příště, když máte špatný den, zamiast jídla zkuste jít na procházku, poslouchat hudbu nebo si povídat s přítelem. A na večírku se pokuste držet se zdravějších možností a omezte množství, které sníte.

Nedostatek spánku

Nedostatek spánku může mít velký dopad na váš metabolismus a váš příjem kalorií. Když spíme, naše tělo obnovuje a opravuje se, a také reguluje naši touhu po jídle. To znamená, že když nespíme dostatečně, můžeme mít větší hlad a můžeme konzumovat více kalorií.

Takže zkuste si udělat čas na dobrý noční spánek. Měli byste se snažit spát alespoň sedm až osm hodin každou noc. A pokud máte potíže s usnutím, zkuste některé relaxační techniky, jako je meditace nebo hluboké dýchání, nebo se poraďte s lékařem.

Závěr

Podívejme se na to, tloustnutí je složité téma a není jednoduché říct, co přesně způsobuje přírůstek na váze. Ale tato témata, která jsem zmínil, jsou některé z nejběžnějších příčin, a pokud se s některými z nich potýkáte, možná byste měli zvážit nějaké změny ve svém životním stylu. Mějte na paměti, že jde o dlouhodobý proces a že každá malá změna může mít velký dopad na vaše zdraví a blahobyt.

Napsat komentář

Odeslat komentář