Jak se zbavit pocitu nafouklého břicha?

Začněme tedy naše cesty k ploššímu břichu

Pojďme tedy na věc. Jak se zbavit pocitu nafouklého břicha? Tato otázka trápí mnoho z nás a dnes se na ni pokusíme odpovědět. Dovolte mi, abych řekl hned na začátku, nenabízím žádné zázračné kouzlo. Říkám to jako člověk, který sám prošel těmito problémy. A přestože můj pejsek Kokršpaněl Max nikdy neprošel těmito obtížemi, protože pes má úplně jiný metabolismus, jsem ochoten vsadit můj oblíbený psí obojek, že tyto tipy budou fungovat stejně dobře i pro vás.

Jezte méně, ale častěji

Po celou dobu svého života jsem měl pocit, že potřebuji jíst třikrát denně. Pak jsem se ale dozvěděl, že je to špatně. Důležité je jíst méně, ale častěji. Když jíte méně, zdá se, že vaše tělo nemá tolik práce s trávením. To znamená méně plynů a méně nafouklého břicha. A kdo by nechtěl mít méně nafouklé břicho, že? Takže zjistil jsem, že jídlo v menších porcích a častěji je jedním z nejlepších způsobů, jak se cítit lépe. A myslím tím "cítit se lépe" ve smyslu "mít méně obrovské břicho".

Vyhněte se potravinám, které vás nadouvají

Pokud jste jako já, tak máte rádi jídlo. Rádi skládáme svou stravu z různorodých potravin. Ale některé z nich mohou způsobovat nadýmání a nafouklé břicho. Takže, pokud máte pocit, že se nadouváte po jídle konkrétní potraviny, možná byste měli zvážit její vyloučení z vaší stravy. Může to být něco, čemu byste nikdy nevěřili, jako třeba čerstvý chléb nebo jablka. Ale vyplatí se to zkontrolovat. A kdo ví, možná si uvědomíte, že jste celou dobu nesnášeli jablka a teprve nyní jste si to uvědomili. Byl by to velký plus, ne?

Vyzkoušejte probiotika a fermentované potraviny

Jednou z nejčastějších rad, které jsem dostal, bylo zahrnout do mé stravy více probiotik a fermentovaných potravin. Jsou to potraviny, které obsahují "dobré" bakterie, které mohou pomoci zlepšit funkci našich střev. To může snížit pocit nafouklého břicha. Probiotické potraviny zahrnují věci jako jogurty nebo kefír. Fermentované potraviny zahrnují věci jako kimči nebo kvašenou zeleninu. Já osobně jsem měl rád kefír. Ale Max neměl rád kimči. Je to trochu pikantní pro jeho vkus, ale to je jen jeho vyjádření.

Hydratujte se

Dostatečné pití je základ. Když pijete dostatek vody, vaše tělo funguje lépe - a to znamená i vaše trávení. Pamatujte na to, že byste měli pít dostatek vody po celý den, a ne jen když jste žízniví. Pokud máte potíže s pitím dostatečného množství vody, můžete si vodu okořenit. Já jsem to udělal přidáním několika plátků citrusových plodů nebo dokonce několika listů máty. Max belhal do vody, když jsem mu do ní přidal pár kapek citronu, ale pak si zvykl. Dokonce ho to motivovalo k pití více vody, což je skvělé pro jeho zdraví.

Cvičení pomáhá

Nejsem ten největší fanoušek cvičení. Opravdu nejsem. Ale víte, co je horší než pocit nafouklého břicha? Pocit nafouklého břicha a navíc pocit lenosti. Proto jsem začal cvičit. Neříkám, že jsem se stal nějakým fitness maniakem. Ale několik procházek týdně s Maxem mi opravdu pomohlo. Ano, Max má rád procházky. A ano, cvičení pomáhá trávení a tím pádem snižuje pocit nafouklosti.

Relaxace a meditace

Jednou z věcí, kterou jsem objevil při hledání způsobů, jak se zbavit pocitu nafouklého břicha, byla meditace. Nevěřil jsem, že by mi to mohlo pomoct, ale skutečně pomohlo. Když jsme relaxovaní, naše tělo funguje lépe. Když jsme napjatí, naše tělo reaguje také napětím, což může zhoršit pocit nafouklého břicha. Takže jsem začal meditovat a opravdu mi to pomohlo. Bohužel Max neumí meditovat. Ale občas se přidá, když se snažím relaxovat a leží při tom vedle mě.

Zkuste si na několik týdnů vést jídelní deník

Posledním tipem, který bych chtěl dát, je vést si jídelní deník. Já jsem si ho vedl několik týdnů a bylo to skvělé. Pomohlo mi zjistit, jaké potraviny mi dělají problémy a které mi naopak pomáhají. Navíc, když si začnete zaznamenávat, co jíte, stane se to jakousi hrou. A kdo nemá rád hry, že? I když Max byl trochu zmatený, když jsem začal zaznamenávat, co jíme. Možná si myslel, že to bude znamenat méně jídla pro něj. Ale nakonec byl spokojený, když zjistil, že mu to jen pomůže lépe se cítit.

Napsat komentář

Odeslat komentář