Jak jíst RAW?

Základy RAW stravování: Co to vlastně je?

RAW stravování je způsob, jakým se můžeme vrátit zpět k našim kořenům. Představte si dobu, kdy naše předci jedli jen to, co mohli najít v přírodě. Ovoce, zeleninu, semena, ořechy a nic víc. Bez vaření, tepelné úpravy, bez konzervantů a chemických přísad. Prostě jen to, co naše tělo opravdu potřebuje. A řeknu vám, je to úžasný pocit, vrátit se k tomuto jednoduchému a přirozenému způsobu stravování.

Proč bych měla přejít na RAW stravování?

Jedna z největších výhod RAW stravy je, že se jedná o stravování, které je plné vitamínů a minerálních látek. V procesu vaření mnohdy ztrácíme většinu těchto důležitých látek. Když jedeme RAW, dostáváme tyto látky do našeho těla v plné míře. Také, RAW stravování může přispět k detoxikaci těla, zlepšení trávení a celkovému zlepšení našeho zdraví.

Jak začít s RAW stravováním?

Začít s RAW stravováním nemusí být vůbec těžké. Stačí začít s malými kroky. Začněte třeba tím, že si na snídani připravíte RAW smoothie. Může to být mix vašeho oblíbeného ovoce, zeleniny a přidání třeba chia semínek pro extra dávku proteinů. Poté, jakmile si zvyknete na tento způsob stravování, můžete začít experimentovat s dalšími RAW recepty. Můžete začít s RAW saláty, RAW zeleninovými těstovinami nebo třeba RAW zákusky.

Co všechno můžu jíst při RAW stravování?

Při RAW stravování můžete jíst prakticky cokoli, co je v surovém stavu. Takže ovoce, zeleninu, semena, ořechy, sušené ovoce, konopné semínko, chia semínka, spirulinu, sušené mořské řasy a mnoho dalšího. Já osobně mám velmi ráda avokádo v kombinaci s rajčaty a bazalkou. Nebo třeba banánový chléb, kde je banán, vlašské ořechy a agávový sirup. Opravdu, možností je nespočet.

Tipy a triky pro RAW stravování

RAW stravování může být na začátku trochu náročné. Ale nebojte se, mám pro vás pár tipů a triků, jak na to. Zaprvé, je důležité mít vždy po ruce něco, co můžete sníst, když dostanete hlad. To může být třeba RAW tyčinka nebo ořechy. Zadruhé, je dobré si předem připravit jídla. Můžete si třeba udělat velkou dávku RAW zeleninového salátu a mít ho v lednici, když dostanete hlad. A za třetí, experimentujte! Můžete využít různé suroviny a vymýšlet si vlastní RAW recepty.

Moje zkušenost s RAW stravováním

Na závěr bych vám chtěla sdělit moji vlastní zkušenost s RAW stravováním. Když jsem začala s RAW stravováním, cítila jsem se po pár dnech úžasně. Cítila jsem se lehčí, měla jsem více energie a celkově jsem se cítila zdravější. I když jsem na začátku měla občas chuť na něco "normálního", tak jsem se s tím dokázala vypořádat. Jen si vzpomeňte na to, jaké úžasné věci děláte pro své tělo. A také, přestaňte se bát experimentovat. Stejně jako já a můj syn David, který si oblíbil sušené ovoce a semínka, které mu dávám jako svačinu. RAW stravování může být nejen zdravé, ale také úžasně chutné!

Napsat komentář

Odeslat komentář