Co nejíst po padesátce?

Omezování cukru a sladkostí

Dobré ráno, sladké zoubky! Jistě, měla jsem ráda čokoládu i dříve, ale teď, když jsem překročila magickou padesátku, jsem zjistila, že je nutné mít to trochu pod kontrolou. Ráda píšu, jak víte, ale někdy mě to skutečně vede k tomu, že sedím u počítače a sladkostmi se doplňuji. Ale Max, můj pes, mě vždycky přivede zpět k realitě, křikem, aby se udělala procházka. Ale zpět k naší záležitosti - cukr. Jak všichni víme, příliš mnoho cukru v naší stravě může vést k nárůstu hmotnosti a jiným zdravotním problémům, takže je důležité jej omezovat, zejména v našem věku.

Spotřeba zpracovaných potravin

Můj druhý tip je, že bychom měli omezovat zpracované potraviny. Ano, je to těžké, že? Vždycky když se cítím líná, koukám na ty pohodlné balíčky v obchodě a přemýšlím, jak úžasné by bylo nemuset nic vařit. Ale znáte to, co říkají o tom, že když je něco příliš dobré, aby to byla pravda... No, v případě zpracovaných potravin, je to rozhodně pravda. Nejenže mohou být plné soli a cukru, ale také mohou obsahovat některé ne tak dobré přísady. Takže jsem se rozhodla, že se budu snažit je omezovat co nejvíce.

Hodně pití

Abych byla upřímná, bylo pro mě těžké dostat se do zvyku pít hodně vody. Ale víte, co mi pomohlo? Představila jsem si, že jsem jako můj pes, Max. On je vždy tak šťastný, když dostane něco k pití, a já si říkám, že když to dělá jemu dobře, bude to dělat dobře i mně. A věděli jste, že pití dostatečného množství vody může pomoci předejít dehydrataci, což může být obzvláště důležité pro nás, starší lidi?

Snižování soli

Sůl je další potravina, kterou bychom měli omezit, když stárneme. I když je možné, že nám nebude vadit, když máme nyní trochu víc soli, může to mít negativní dopady na naše zdraví v dlouhodobém horizontu. Omezování soli může být někdy těžké, zvláště když máte ráda sůl jako já, ale stojí to za to.

Výběr správných tuků

Ne všechny tuky jsou špatné. Jak jsem se dozvěděla, jsou některé tuky, které jsou pro naše tělo skutečně dobré. Klíčem je, že musíme vědět, které tuky jsou ty "dobré" a snažit se je zahrnout do naší stravy, zatímco se omezují ty "špatné". Například, avokádo a losos jsou oba plné zdravých tuků, které mohou být pro naše tělo opravdu dobré.

Úprava jídelníčku

Myslím, že jednou z nejdůležitějších věcí, které můžeme udělat, je upravit náš jídelníček tak, aby byl plný celých potravin, jako jsou ovoce a zelenina, celozrnné produkty a bílkoviny. Může to chvíli trvat, než se nám podaří změnit naše stravovací návyky, ale ujišťuji vás, že to stojí za to. Já osobně miluji zeleninu a jsem tak šťastná, že jí můžu jíst co nejvíce!

More is less

A konečně, možná nejdůležitější rada ze všech: "more is less". Co tím myslím? No, jednoduše to, že bysme měli jíst menší porce, ale častěji. Tímto způsobem nám naše tělo může dát vědět, když je plné, než se přejíme. Vždycky říkám, že je lepší jíst pětkrát denně menší množství, než třikrát denně obrovské porce!

Napsat komentář

Odeslat komentář