Co jí Vitarián?

Základy vitariánské stravy

Je vůbec možné, že jste ne slyšeli o vitariánské stravě? Vitariánská dieta se posledních pár let stala poměrně populární a je založená na konzumaci čerstvé, syrové a převážně vegetabilní stravy. Ale pozor, nechceme zmást, to neznamená, že si jen tak nacpeme pusinky listy salátu a budeme se divit, proč je nám chabý. Ne, vitariánská strava je mnohem víc než jen salát. Rozumí se, že syrovou stravu lze nejvíce vychutnat v letních měsících, ale řeknu vám, že je to možné udělat po celý rok!

Vitariánské snídani

Co mohu jíst k snídani jako vitariánka? Otázka, která se mi nejčastěji pokouší odpovědět. A tak si dovoluji říci, že je to jednoduché. Syrové ovoce a zelenina jsou perfektní začátky dne. Představte si to - jahody, kiwi, brusinky, citrusy a spousta dalších výběrů, všechny plné vitamínů a minerálů, které vaše tělo potřebuje k tomu, aby mohlo začít den. A co teprve pokud je zkombinujete s nějakými ořechy nebo semeny?

Rodinná vitariánská obeědy

Ochutnat z toho takový skvělý famózní zážitek, fajne? To je to, co můžete očekávat od vašeho vitariánského oběda. Zkombinujte nějaké syrové zeleninové řezy s vaším oblíbeným dressingem a máte snadný a zdravý oběd! A pokud vám to nestačí, zkuste přidat do vaší saláty nějaké ořechy! Tyto zdravé tuky vám nejen dodají energii, ale také dodají něco na kousání.

Čas na vitariánské večeře

Svit západu slunce, zelené rostliny omývající se v něžných paprscích a vy se připravujete na svou vitariánskou večeři. Jaké máte možnosti? Nějaké syrové zeleninové nudle, třeba z cukety, s raw těstovinovou omáčkou? Nebo syrovou pizzu s krémovou omáčkou a spoustou zdravých toppingů? A co teprve raw lasagne? Možnosti jsou skoro nekonečné a já jsem si jistá, že si najdete něco, co vás udělá šťastnými a zdravými.

Vitariánské dezerty? Ano, prosím!

Teď k mé oblíbené části - dezerty! Ano, i vitariáni mají zdravé alternativy k cukrovinkám. Věříte mi, že byste ani nepoznali rozdíl mezi raw čokoládovým moučníkem a běžným. A co teprve raw jablečný koláč? Nevypadá to jen skvěle, ale chutná to ještě lépe. A zdravé surové sušenky? Prostě rajc, kdybych mohla říct.

Fajn, využila jsem tady teď trochu přemíru nadšení, ale vážně, je až neuvěřitelné, kolik skvělých a chutných možností může nabídnout vitariánská strava. Je to způsob, jak se starat o své tělo a duši, a ještě k tomu je to zábava. Tak proč to nezkusit?

Možná si říkáte, že by to mohlo být pro vás příliš komplikované. Mám pro vás dobré zprávy - ve skutečnosti to nikdy nebylo jednodušší. V dnešní době existuje spousta knih, e-knih a online kurzů, které vám ukážou, jak začít se stravovat jako vitarián. Tak proč to nezkusit? Uvidíte, že to bude skvělé dobrodružství a že budete mít po celou dobu hodně legrace.

Není vůbec neobvyklé, že se někdo, kdo se stravuje vitariánsky, občas rozhodne pro něco jiného. A to je naprosto v pořádku. Vitariánství není o omezeních, je to o objevování nových chutí a zdravých alternativ. Je to dokonce o tom, užívat si jídla na jejich absolutně nejsyrovější úrovni. A já doufám, že vám tento článek ukázal, že to není jen možné, ale také velmi zábavné a chutné.

Uf, teď když jsem to všechno napsala, tak se mi vlastně udělala docela hlad. Takže zamířím do kuchyně a uvařím si něco dobrého. Ale nechte mi vědět, jak se vám líbí můj článek a co si myslíte o vitariánské stravě. Těším se na vaše komentáře!

Napsat komentář

Odeslat komentář