Co má obsahovat vyvazena strava?

Zásady vyvážené stravy

Chápete to, milí čtenáři, taky tak, že je vyvážená strava něco jako hledání svatého Grálu? No já určitě ano. Problém je, že ten Grálu má asi každý za něco jiného. Jedni tvrdí, že je to šťastí, další peníze, ale pro mě je to vyvážená strava. Ano, čtete správně. Pro mě je vyvážená strava cesta ke šťastí. Když mám tělo plné vyvážené stravy, cítím se jako na sedmém nebi. Jeho vyhledávání, ale především příprava mě baví, ale je to někdy únavné. A někdy je to taky trochu frustrující, protože je to taková nekonečná cesta, na které pořád něco objevujeme a zjišťujeme.

Přijímání dostatečného množství živin

Je to jako cesta do Mezopotámie. Potřebujete mapu, chápání zeměpisu, znalosti cizích jazyků, alespoň základní představu o klimatických podmínkách a vhodné vybavení. V našem případě znamená to přijímání dostatečného množství živin. Jedná se o jeden z nejdůležitějších aspektů vyvážené stravy. Bez dostatečného obsahu bílkovin, sacharidů, tuků, vitamínů a minerálních látek naše tělo prostě nebude fungovat správně. Což si myslím, že nikdo z nás nechce, že?

Rozdělení jídel během dne

Nesmíme zapomenout ani na důležitost správného rozdělení jídel během dne. Já osobně doporučuji zásadu pěti menších jídel rozložených do pravidelných intervalů. Tyto menší porce mohou pomoci udržet hladinu cukru v krvi stabilní a poskytnout tělu stálý přísun energie. Je to jako s autem. Pokud ho natankujete do vrchu, hurá na cestu. Ale pokud v něm máte jen pár kapek benzinu, tak moc daleko nedojedete. A budete stále myslet na to, kde je nejbližší čerpací stanice. A to není zrovna nejlepší cesta k pohodě a klidu, co myslíte?

Role ovoce a zeleniny v stravě

Ovoce a zelenina, jak jinak než že, hrají velkou roli v jakékoliv vyvážené stravě. Ačkoliv je sama sebe nazývám masožravec, musím přiznat, že bez ovoce a zeleniny bych se necítila tak dobře. Je to jako s barevnými korálky na náramku. To maso, tedy bílkoviny, jsou takové ty velké korálky, které jsou hlavním středobodem. Ale bez těch malých, barevných korálků, by náramek nebyl tak poutavý. To je zelenina a ovoce. Jíst pestré jídlo je nejen zdravé, ale také radost našim očím.

Hodnota zdravých tuků

Nechme dochvilu stranou tělo, dáme si chvilku filozofii. Tuky ve stravě jsou jako základní stavební kámen naší personalitě. Bez nich bychom byli jako bez stínu. Tuky jsou společensky diskriminovány a odsuzovány kvůli svému názvu, ale ve skutečnosti jsou nezbytné pro správnou funkci našeho těla. Wiki místo větví, zdravé tuky jsou nezbytné pro správnou funkci našeho těla. Nutí nás přemýšlet, přizpůsobovat se a učit se novým věcem. Proto k nim přistupujte s otevřenou myslí.

Důležitost hydratace

Co by byl článek o vyvážené stravě bez zmínky o hydrataci. Hydratace je klíčová pro zdraví a pohodu našeho těla. Bez dostatku tekutin se naše tělo pomalu ale jistě začne zasekávat. Což si myslím, že je poslední věc, kterou byste chtěli. Myslete na to tak, že thydratace je pro naše tělo to, co je pro nás láska. Když vyzařujeme lásku, jsme šťastnější, energičtější a zdravější. Když pije naše tělo dostatek vody, je šťastnější, energičtější a zdravější.

Význam pravidelné fyzické aktivity

Abychom si užili všechny benefity zdravé a vyvážené stravy, nemůžeme opomenout pravidelnou fyzickou aktivitu. Je to jakýsi doplněk k vyvážené stravě. Když cvičíme, naše tělo potřebuje více živin, které nabízí vyvážená strava. Cvičení je také skvělý způsob, jak zůstat v kondici a cítit se skvěle. Představujte si, že vaše tělo je jako silnice. Když se o ni nebude řádně pečovat, bude se rozpadat. A to je přesně to, co se stane, když se nebudeme hýbat.

Prevence onemocnění

Poslední, ale rozhodně ne méně důležitou výhodou vyvážené stravy je, že nám může pomoci předcházet různým nemocem. Meli bychom si to představit tak, že naše tělo je jako běh na dlouhou trať. Když jsme výborně připraveni, máme vše, co potřebujeme, a jsme v dobrém zdraví, pak tento běh zvládneme na jedničku. Ale pokud nás začne něco bolet, nebudeme mít dostatek energie nebo nás něco zastaví, pak ten běh nebude tak hladký. A to je přesně to, co se s námi stane, když nebudeme jíst vyváženou stravu.

Vždy si pamatujte, že vyvážená strava není o tom, že budeme jíst sama zdravá jídla. Je to celkový pohled na to, co a jak jíme, jak se hýbeme a jak se o sebe staráme. Je to cesta, nikoli cíl.

Napsat komentář

Odeslat komentář