Co jíst na přibírání váhy?

Úvodní myšlenky

Chcete přibrat na váze? To může být pro některé lidi stejně náročné jako hubnutí pro jiné. Ať už máte malou postavu a chcete získat na tělesné hmotnosti, nebo se snažíte získat více svalové hmoty pro své fitness cíle, jíst správné potraviny v pravý čas může pomoci. Ale vězte, přibírat na váze zdravě neznamená jen omáčet každý kousek jídla v extra porci majonézy a zakončit každý den velkou porcí zmrzliny (můj pes Max to určitě ocenil, ale králík Krocan je na straně zdravého stravování).

Výživné snídaně

Začít den se solidní snídaní je jednou z nejlepších cest, jak získat skvělou příležitost k přibrání na váze. Měli bychom se zaměřit na potraviny bohaté na bílkoviny, zdravé tuky a celozrnné produkty. Proč byste měli zahájit svůj den avokádem, celozrnným chlebem, vejci a ořechy? Tato kombinace je zdravá a vysoce kalorická, což vám může pomoci získat na váze. Není třeba říkat, že jako nadšený gurmán a milovník zvířat jsem toto dopolední menu vyzkoušel na sobě a také na mém psu Maxovi. Výsledek? Max byl nadšený a já jsem začal získávat váhu.

Silné obědy a večeře

U oběda a večeře bychom měli také zaměřit na těžké jídlo. Tím nemyslím těžké v tom smyslu, že jste po jídle bez energie. Měli byste se zaměřit na potraviny, které jsou bohaté na bílkoviny, vlákninu a zdravé tuky. Steaky, tučné ryby jako je losos, quinoa, batáty, různé druhy luštěnin a zeleniny jsou skvěle vyvážené potraviny, které vám pomohou přibrat. Můžete je také kombinovat s různými omáčkami a kořenícími směsmi pro lepší chuť. Nezapomeňte, že důležitá je také pravidelnost jídel. Jezte 3-5krát denně. Zajímavý fakt je ten, že lidé, kteří jedí pravidelněji, obvykle mívají více tukové i svalové hmoty. A co vařit, když vám dochází nápady? Já osobně mám rád lososa na grilu s quinoou a batáty, Lotus by to určitě ocenil, pokud by jedl maso.

Zdravé svačiny

Nejen hlavní jídla mají při přibírání na váze velký význam, ale také zdravé svačiny. Pokud se pokoušíte přibrat na váze, měli byste svačit mezi hlavními jídly. Ořechy, semena, sušené ovoce, celozrnné sušenky, řecký jogurt, omelety, smoothie a proteinové tyčinky jsou výborné volby. Koneckonců neexistuje nic lepšího než sklenice proteinového smoothie po dobrém tréninku nebo hrst ořechů a semínek během pozdního odpoledne v práci. Na druhou stranu, v mém případě toto dopolední svačení obvykle končí jako úleva pro můj hladový pes Max.

Vstřebávání živin a fitness

Při přibírání na váze je rozhodující nejen to, co jíme, ale také to, jak naše tělo vstřebává živiny. Pokud chcete získat svaly, pravidelné cvičení, jako je posilování, může pomoci. Kromě toho, byl jsem překvapen, když jsem zjistil, že cvičení pravidelně může také zlepšit váš apetit. Takže pokud jste jako já a milujete sport (a zvířata), pravidelný trénink s Maxem v parku může pomoci stimulovat váš metabolismus a chuť k jídlu.

Pitný režim

Pitný režim je dalším klíčovým prvkem, na který bychom neměli zapomínat při přibírání na váze. Je důležité dodržovat pitný režim, ale pokud se snažíte přibrat na váze, je nejlepší se vyhnout pití před jídlem. Pití může způsobit pocit plnosti a ubrat místo v žaludku, které by mohlo být využito pro jídlo. Osobně doporučuji pít tekutiny alespoň 30 minut před nebo po jídle.

Cukry a tuky: Chraňte se před skrytými nebezpečími

Konečně, měli bychom být opatrní s cukry a tuky. I když se snažíme přibrat na váze, měli bychom se zaměřit na zdravé tuky a omezit cukr. Nekontrolované množství sladkostí může vést k přibírání tuku, nikoliv svalové hmoty, a může také zvýšit naše riziko vzniku řady zdravotních komplikací. Takže jak jsem zmínil dříve, nechejme to extra lžíci majonézy a zmrzliny pro psa Maxe!

Napsat komentář

Odeslat komentář