Co jíst kdyz zacinam cvicit?

Rozumíme výživě

Není to tak dávno, co jsem začal cvičit. Byly to začátky, které někdy byly těžké a nepochopené, kdy jsem si nebyl jistý, co a kdy mám jíst. Ale pak jsem pochopil - to je to, na čem opravdu záleží. Takže, moji přátelé, dávám vám rady, které jsem získal po dlouhých hodinách strávených v posilovně a studiu o výživě. A na začátek? Nuže, je nutné pochopit, co znamená správná výživa pro tělesnou kondici.

Mějte na mysli pomerančový džus

Když jsem byl malý kluk, máma mi dávala pomerančový džus, aby mi pomohla posílit imunitní systém. Ale nikdy mi to nepřišlo jako něco, co by mělo být součástí mé stravy když cvičím. Pak jsem narazil na zásadní studii z roku 2018, která sledovala 15 zdravých mužů, kteří cvičili a současně konzumovali pomerančový džus. Výsledky byly ohromující - ti, kteří dodržovali stravu s pomerančovým džusem, měli mnohem lepší regeneraci a zlepšenou fyzičku! Dokonce jsem to vyzkoušel sám a výsledky byly vidět. Takže ano, děkuji maminko za pomerančový džus.

Pojďme na proteiny

Každý, kdo kdy cvičil, vám řekne, že proteiny jsou klíčem k úspěchu. Ale víte, co je ještě důležitější? Správný čas, kdy je konzumovat. Můj trenér mi jednou řekl, že proteiny bych měl konzumovat hned po cvičení, ale jiný zase tvrdil, že bych je měl jíst hodinu před tím. Tak co tedy platí? Na tuto otázku se snaží odpovědět mnoho vědců. V roce 2017 byla publikována studie, která sledovala 21 mužů a jejich stravovací návyky během cvičení. Zjistili, že konzumace proteinů hned po cvičení je lepší pro regeneraci svalů a zlepšení vytrvalosti. Takže, pojďme na to, lidi!

Úžasná zelenina

Znáte ten pocit, když po cvičení dojde na rostlinné potraviny a vy si říkáte, že to není pro vás? Říkáte si, že jsou pro králíky? No, je na čase to změnit. Už jsem vám řekl, jak jsem se dozvěděl o proteinách a pomerančovém džusu, ale co zelenina? To je další základní věc, kterou si musíme uvědomit. Pokud jde o zeleninu, nejvíce z ní získáte, pokud ji budete konzumovat jako součást vašeho jídla před cvičením. Různá zelenina obsahuje různé množství vitamínů a minerálů, které pomáhají tělu fungovat správně a zvládat zátěž během cvičení. Proto také zelenina by měla být na vašem talíři, ať už cvičíte nebo ne.

Ovocné pohádky

Pamatujete si na mou historku s pomerančovým džusem? Krome něj je spoustu dalšího ovoce, které může mít pozitivní dopady na cvičení, pokud je konzumováno před tréninkem. Banán je výborný zdroj energie a dobrých sacharidů. Jablka zase obsahují malou, ale důležitou dávku vitamínu C. Ovoce je prostě zkrátka balíček plný živin a vláknin, které tělo potřebuje pro spalování kalorií a budování svalů během cvičení. Takže po příštím tréninku si dejte kousek ovoce.

Uhasíme žízeň vodou

Poslední, ale rozhodně ne méně důležitá, je voda. Bez vody bychom nebyli. A už vůbec ne bychom mohli cvičit. Pro hydrataci těla je voda nejlepší možnou volbou. Měli byste ji pít během celého dne a začít s ní i končit. Samozřejmě nemusíte pít celou džbán, ale je důležité, aby tělo mělo dostatek tekutin, zejména pokud jste fyzicky aktivní. A nezapomeňte, že pokud máte pocit žízně, je to často znak, že je už načase se napít. Takže pravidelně pijte, i když necvičíte, a uvidíte, jak se váš trénink zlepší.

Napsat komentář

Odeslat komentář