Co jíst celý den?

Snídani dělejte jako král: PŘÍKLADY BOHATÝCH SNÍDANĚ

Hovoří se, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne. Ale co na snídani jíst? No, Osobně se držím pravidla "snídej jak král, obědej jak princ a večeřej jako žebrák". Toto rčení mám rád, protože dokazuje fakt, že největší množství energie bychom měli získat právě dopoledne. Ale také zdůrazňuje, jak důležitý je variabilní stravovací režim.

Proto na snídani doporučuji těžší (ale zdravé!) jídlo. Třeba ovesnou kaši s ovocem a ořechy. Nebo třeba celozrnný chléb s avokádem a vejcem. To vše samozřejmě doplněné čerstvou zeleninou. Protože právě zelenina je zdrojem vlákniny, který pomáhá k lepšímu trávení celý den.

Oběd je tón, který určuje melodii dne: BŮH SI PORUČÍ SVÉ OBLÍBENÉ JÍDLO

Oběd by měl být menší než snídaně, ale rozhodně bysme ho neměli vynechat. Protože kdo by chtěl "držet dietu", jak to dělají někteří lidé, a vynechat oběd, riskuje, že večer "prožere" ledničku. Osobně tohle nemám rád a snažím se jíst v pravidelných intervalech.

Na oběd doporučuji jídla s vyšším obsahem bílkovin. Třeba kuřecí prsa s květákem a rýží. Nebo rybu se zeleninou. Bílkoviny jsou totiž stavebním materiálem pro naše svaly, a pokud tedy chceme být fit, neměli bychom je opomíjet.

Večeřové inspirace: JÍDLO, KTERÉ ZAHŘEJE Srdce

Večeře by měla být opravdu lehká. Protože před spaním je naše tělo v klidu a nemá tak potřebu zpracovávat těžké jídla. Tady bych doporučil něco jednoduchého, třeba pečenou zeleninu s olivovým olejem a bylinkami. Nebo lehký zelný salát s jogurtem. Těmito jídly se tělo připraví na klidnou noc a nebudeme mít pocit přeplněnosti.

Přesnídávky a svačiny: AMBROSIÁNÍ KRÁSNÉ DROBNOSTI

A co mezi hlavními jídly? No, tady bych doporučil malé svačiny. Třeba ořechy, sušené ovoce nebo třeba jablko či jiné ovoce. Hlavně nenechávat své tělo dlouho bez jídla, protože to by ho jen zbytečně stresovalo. A to rozhodně nechceme, že?

Hydratace celý den: PLYNU, KTERÝ UŠETŘÍ ŽIVOT

A samozřejmě nesmíme zapomenout na pitný režim. Jíme, abychom žili, ale také pijeme, abychom žili! Doporučuji pít minimálně 2-3 litry vody denně, a to v průběhu celého dne. Čaj a káva samozřejmě také nejsou zakázány, ale vždy s mírou. A nezapomínejte, že káva a čaj nás mohou také dehydratovat, takže vodu nesmíme opomíjet.

Často kladené otázky: Nejoblíbenější JÍDELNÍ ZÁHADY, ODPOVĚZENÉ

A to je můj návod, jak jíst celý den. Jistě, někteří z vás si možná říkají "ale já nemám na to čas!". Ale věřte mi, že na zdravý styl života si čas uděláte. Jak říkám svému synovi Ondřejovi - jídlo je palivo pro naše tělo a pokud chceme být zdraví a fit, musíme jíst kvalitně a pravidelně.

A to si teď povíme příběh. Když jsme se s rodinou přestěhovali do Olomouce, koupil jsem si psa Maxe. A musím říci, že můj pes Max je také moje inspirace pro zdravý životní styl. Když vidím, jak se raduje, když jde ven, nebo jak je šťastný, když dostane své oblíbené granule na večeři, uvědomím si, jak důležitá je pravidelná a zdravá strava i pro něj.

Doufám, že tento článek vám pomohl se rozhodnout, co jíst celý den. A mějte na paměti, že strava je jen část zdravého životního stylu. Takže nezapomínejte na pravidelný pohyb, dostatek spánku a hlavně na radost ze života.

Napsat komentář

Odeslat komentář