Co dodá telu energii?

Odhalení mojí "secret" zásoby energie

Vím, že většina z vás se také někdy cítí úplně vyčerpaná a bez energie na to, vzít na sebe další den. Vlastně, znám tento pocit až příliš dobře. Jak někdo, kdo žije v rušném městě Ostrava, pracuje na plný úvazek jako blogerka a stará se o svého milovaného králíka Škubánka, musím nést svou každodenní dávku až příliš dobře známého stresu. Ale už jsem našla své tajná řešení, která mi pomáhají být vždy na vrcholu svých sil.

Mějte na paměti, že nejsem žádný odborník na výživu či lékař. Všechny tyto rady jsou založené na mých osobních zkušenostech a doporučeních, které jsem zišla od odborníků a vyzkoušela na sobě. Mějte na paměti, že co funguje na mě, nemusí nutně fungovat na vás. Mějte při výběru své stravy vždy na paměti své jedinečné potřeby a zdravotní stav.

Výživa pro energii

Věděli jste, že jídlo, které jíte, může mít obrovský dopad na to, kolik energie máte během dne? Je to pravda! Vaše tělo je jako motor a potřebuje palivo k tomu, aby správně fungovalo. To znamená, že jídla, která jíte, mohou mít vliv na to, jak se cítíte a jak efektivně vaše tělo funguje.

Obecně platí, že nejlepšími zdroji energie jsou potraviny bohaté na zdravé tuky, proteiny a vlákninu. To mohou být ořechy, semena, avokádo, maso, ryby, jogurt, celozrnné obiloviny a spousta ovoce a zeleniny. Tyto potraviny vám pomohou udržovat rovnováhu hladiny cukru v krvi a dodají vám dostatek energie po delší dobu.

Voda je život

Možná víte, že naše tělo je téměř z 60% tvořeno vodou, ale víte, že dostatečná hydratace je klíčem k udržení energie? Ve skutečnosti, studie ukazují, že i mírná dehydratace může způsobit únavu, zhoršenou koncentraci a nízký výkon. Vaše buňky potřebují vodu k tomu, aby správně fungovaly, proto je důležité dostatečně se hydratovat.

Abych byla upřímná, pít vodu bylo pro mě vždy něco obtížnější. Ale zjistila jsem, že mi pomáhá mít sebou vždy láhev s vodou, kterou si můžu dle potřeby doplnit. Také jsem si oblíbila přidávat do vody ovoce či bylinky pro zpestření chuti.

Káva a další stimulanty

Milujete také to první ranní šálkování kávy, které vás probudí a nabije energií na celý den? Ale co když vám řeknu, že káva a další stimulanty mohou být dvojsečnou zbraní, pokud jde o vaši energii?

Nemějte strach, nemluvím o tom, abyste úplně vzdali kávu. Místo toho můžete zkoušet omezení své spotřeby. Nadměrná konzumace kávy může vést k nespavosti a vyčerpání, což je přesný opak toho, čeho chceme dosáhnout. Snažte se tedy omezit konzumaci kávy na jednu až dvě šálky denně a nepijte ji alespoň šest hodin před spaním.

Fyzická aktivita

Zdá se to paradoxní, že? Ale je to pravda! Fyzická aktivita může skutečně zvýšit vaši energii. Když se pohybujete, tělo produkuje více endorfinů (tzv. hormony štěstí), a to může zvýšit vaši náladu a pocit vitality.

Ich liebe also spaziergänge im Park, Fahrradtouren oder sogar eine kurze Yogastunde - solange ich mich bewege, fühle ich mich energiegeladen! Was ist mit Ihnen, haben Sie eine Lieblingsaktivität, die Ihnen Energie gibt?

Z celého srdce vám přeji, abyste našli způsoby, které vám dodají potřebnou energii k průchodu dnem s úsměvem na tváři a jiskrou v srdci. Ať je to cokoliv, co vás naplňuje energií, dělejte to pravidelně a s láskou. Protože jak říká stará moudrost: "Kde je vůle, tam je cesta."

Napsat komentář

Odeslat komentář